Drewniane elementy mebli i wykończenia wnętrz

Nasze meble nie są niezniszczalne i często potrzebują renowacji. Nierzadko zdarza się też tak, że trzeba wymienić pewne elementy, aby pasowały do nowego wystroju lub stare się po prostu zużyły, a kupowanie nowych mebli nie wchodzi w grę. Choć, nauczeni doświadczeniem z innych branż, mogłoby się wydawać, że nie będzie łatwo znaleźć coś, co nam odpowiada, a ewentualny wybór będzie mocno zawężony, w rzeczywistości tak nie jest, a różne elementy meblowe są jak najbardziej dostępne i bez większych problemów możemy znaleźć to, co nam odpowiada. W ofercie tartaku znajdziemy elementy meblowe z drewna strugane i toczone. Oczywiście to klient decyduje, co jemu najbardziej odpowiada i co chciałby widzieć u siebie w domu.

Jakie elementy z drewna warto wymienić?

Warto wiedzieć, że nawet drobna zmiana w naszym codziennym wystroju może zmienić odbiór całego wnętrza, dlatego dobrze jest wybrać mądrze coś, co nada mu odpowiedni, oczekiwany przez nas styl. Dobierając elementy pamiętajmy, że choć zaskoczeni goście to coś miłego, to jednak my powinniśmy czuć się w naszym domu dobrze.

Tralki, poręcze – drewniane wykończenie schodów

Schody są pozornie elementem domowego ogniska, który jest dosyć prosty, a służy jedynie do swobodnego przemieszczania się między piętrami. Zawiera jednak wiele pomniejszych elementów, które mogą być niedostrzegalne dla nieuważnego oka, które patrzy jedynie całościowo. Nawet jednak wtedy ogólny efekt zależy od każdej z tych małych części, które są elementami składowymi. Tralki mogą być w zupełnie różnych kształtach i kolorach, a materiał, z którego są wykonane, także zależy od konkretnego modelu. Dokładnie to samo dotyczy poręczy. Oba te elementy powinny do siebie pasować, ale co ważniejsze – powinny pasować do schodów, jako całości. Dla niektórych lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na jednolitość i sprawienie, że schody będą eleganckie i nie odciągną uwagi od swojej podstawowej funkcjonalności, ale inni wybiorą kontrast, dzięki czemu wygląd schodów będzie interesujący dla każdego ich użytkownika. Podjęta decyzja może wpłynąć na odbiór wnętrza naszego domu, więc warto pomyśleć, co nam najbardziej odpowiada.

Akcesoria i galanteria wykonana z drewna

Galanteria drzewna to wykonane z drzewa akcesoria, służące wyposażeniu np. domu, altany, garaży, zwykle łączą się z budownictwem typowo drewnianym. Do galanterii drzewnej możemy zaliczyć wszelkiego rodzaju schody, parapety, balustrady, krzesła, ławy, czyli przedmioty, wykonane z drzewa. Do produkcji galanterii drzewnej używa się zwykle drzewa miękkiego, które z łatwością poddaje się obróbce rzeźbiarskiej i jest wyjątkowo plastyczne. Świetnie nadaje się do tego lipa. Wytwarzaniem tej dziedziny związanej z budownictwem, zajmują się stolarze, noszący tytuł zawodowy „stolarza galanterii drzewnej”. Przedmioty wykonane z drewna, służące użyteczności społecznej, jak np. krzesła, schody, czy też łóżka bywają nierzadko na wysokim poziomie nie tylko budowlanym, ale także artystycznym. Akcesoria galanterii drzewnej idealnie komponują się w otoczeniu architektury typowo drewnianej, ich cena zwykle bywa dosyć wysoka. Wyroby galanterii drzewnej możemy spotkać także w kuchni, są to wszelkiego rodzaju deski do krojenia, stojaki na noże, czy trzonki sztućców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *