Popularne marki drzwi w Polsce – która będzie najlepszym wyborem na lata?

Drzwi wewnętrzne do mieszkania. Ważny element aranżacji!

Podczas budowy lub remontu domu w końcu przychodzi pora na wybór drzwi wewnętrznych. Zadanie nie jest łatwe, bo pod uwagę wziąć trzeba nie tylko aspekty wizualne, ale też funkcjonalność i wytrzymałość produktu. Które drzwi wybrać? Oto najpopularniejsi producenci drzwi wewnętrznych w Polsce.

Drzwi wewnętrzne do mieszkania. Ważny element aranżacji!

Zarówno drzwi wejściowe, jak i te wewnętrzne stanowią swego rodzaju wizytówkę całego mieszkania. Poza pełnieniem swoich zwykłych funkcji, czyli odgradzaniem pomieszczeń i zapewnianiem prywatności osobom znajdującym się w różnych częściach domu, drzwi wewnętrzne mogą być też elementem dekoracji.

Wybierając właściwe skrzydła drzwiowe, możemy podkreślić aranżację danego wnętrza albo wpuścić więcej światła do słabiej doświetlonych pomieszczeń. Dlatego warto poświęcić czas i uwagę na wybór drzwi, które staną się ozdobą domu i posłużą nam przez lata.

Popularni producenci drzwi wewnętrznych

Producenci drzwi wewnętrznych miewają bardzo zróżnicowane oferty . Niektórzy specjalizują się w produkcji drzwi drewnianych, inni zaś stawiają na różnorodność materiałów lub wykończeń.

Jednym z producentów drzwi wewnętrznych drewnianych, cieszącym się bardzo dobrą opinią na rynku, jest firma CAL. Marka ta stawia na ekologię, a w jej ofercie znajdziemy drzwi wytwarzane wyłącznie z naturalnego drewna z certyfikowanych lasów. Nawet impregnaty, którymi uszlachetnia się drzwi, są w pełni ekologiczne i wodorozcieńczalne.

Kolejną firmą zasługującą na uwagę jest Porta. Drzwi wewnętrzne tego producenta odznaczają się dobrą dostępnością i ciekawym designem. Dużym zainteresowaniem cieszą się także produkty marki DRE, w której ofercie znajdziemy drzwi wykonane z wielu różnorodnych materiałów. Inna marką zbierającą całkiem pozytywne opinie jest producent Pol-Skone.

Drzwi wewnętrzne – jakie wybrać?

Drzwi wewnętrzne muszą być funkcjonalne i należycie się prezentować, więc nic dziwnego, że wybór producenta zajmuje tyle czasu. Przed podjęciem decyzji warto poszukać informacji w internecie, a nawet zwrócić się do samego producenta drzwi wewnętrznych i zadać mu nurtujące nas pytania.

Kiedy uda nam się wybrać odpowiednią markę, nie pozostaje nic innego, jak znaleźć idealny model drzwi. Podstawowa kwestia to wybór materiału, z którego drzwi wykonano, a następne koloru i wykończenia.

Drzwi wewnętrzne należy dobrać tak, aby tworzyły spójną całość z resztą aranżacji. Nowoczesne wnętrza w stylu minimalistycznym polubią się drzwiami o prostej formie w kolorze białym lub szarym. Przeszklenia i ościeżnice w kolorze innym niż same drzwi to świetnie rozwiązanie do mieszkań w klimacie loftowym. Z kolei eleganckie frezowania sprawdzą się we wnętrzach rustykalnych i angielskich.

Drzwi wewnętrzne drewniane czy z płyty MDF – które wybrać?

Drzwi wewnętrznych nie wymienia się co rok, więc kupując je, warto wybierać produkty jak najlepszej jakości, które faktycznie posłużą nam przez lata. Dużą popularnością cieszą się drzwi wykonane z płyty MDF lub HDF, ale nie są one tak trwałe, jak te wykonane z drewna.

Zaletą drzwi ze zwykłej płyty może być stosunkowo niska cena oraz lekkość. Drzwi drewniane są jednak dużo bardziej wytrzymałe i odporne na różne czynniki mechaniczne, więc mogą posłużyć o wiele dłużej. Co więcej, zapewniają doskonałą izolację akustyczną, co czyni je najlepszym wyborem do sypialni czy pokoju dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *