Jak skutecznie osuszyć budynek? Elektroosmoza – bezinwazyjnie i ekonomicznie

osuszanie budynków eleketroosmozą

Przyczyną, dla której wilgoć pojawia się w domach jest często zastosowanie materiałów słabej jakości do wykonania fundamentów i innych elementów odpowiedzialnych za prawidłową izolację. W niektórych przypadkach nie jest możliwe zastosowanie odpowiedniej izolacji po pewnym czasie od momentu postawienia domu. Wówczas niezbędne jest podjęcie innych, bardziej skutecznych kroków. Z pomocą przychodzi wówczas metoda elektroosmozy, która w żaden sposób nie ingeruje w mury danego budynku. Odpowiedzialny za pozbycie się wilgoci jest dedykowane urządzenie, które w celu osiągnięcia trwałych rezultatów powinno znajdować się w budynku na dość długi czas, dzięki temu zapewnia bezinwazyjne osuszanie budynków.

Skutki długotrwałego wpływu wilgoci

Nie jest tajemnicą, iż wpływ wilgoci w domu mieszkalnym jest bardzo duży i niestety negatywny. Codzienne funkcjonowanie sprawia ogromne trudności, nierzadko pojawiają się poważne problemy ze zdrowiem. Przebywanie w takim pomieszczeniu zwłaszcza dla dzieci i osób starszych jest szczególnie niebezpieczne. Dlatego konieczne jest zapobieganie stwarzaniu tak dużego zagrożenia dla mieszkańców i ewentualnych gości. W skrajnych przypadkach, kiedy wietrzenie pomieszczeń nie jest już pomocne, przydatna okazuje się elektroosmoza, czyli osuszenie murów bez ingerencji w ich konstrukcję. Pole elektryczne, na działaniu którego opiera się ta metoda jest całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt, nie notuje się żadnego negatywnego wpływu. Co ciekawe, elektroosmozę można zastosować przy każdego rodzaju budynku, zarówno tych z cegieł, jak i betonu, czy pustaków. Jest to alternatywa dla inwazyjnych metod, w żaden sposób nie zakłóca funkcjonowania w domu. Wszystko odbywa się bez najmniejszych zmian, a mieszkańcy już po kilku miesiącach mogą odczuć różnicę. Ponadto zastosowany sprzęt nie tylko likwiduje wilgoć, ale również prowadzi do usuwania pleśni i grzybów ze ścian i sufitów, które przecież mogą w krótkim czasie zrujnować ludzkie zdrowie.

Jakie urządzenie stosuje się do elektroosmozy?

Głównym założeniem elektroosmozy jest odwrócenie poruszania się cząsteczek wody, oczywiście do tego celu niezbędne jest właściwie dostosowane urządzenie. Działa ono bardzo cicho, nie pobiera dużych ilości prądu, wręcz przeciwnie, jest to stosunkowo tanie rozwiązanie. Urządzenie działa w taki sposób, by w żaden sposób nie wpływać na komfort codziennego funkcjonowania, wszystko toczy się w takim samym trybie. Po podłączeniu urządzenia niezbędnego do przeprowadzenia elektroosmozy wytwarzane jest pole elektromagnetyczne o właściwym natężeniu i częstotliwości pozwalającej na prawidłowe usuwanie nadmiaru wilgoci ze ścian budynku. W ten sposób woda zamiast przedostawać się do góry, po murach, jest ściągana wprost do ziemi. Wśród zalet tej metody znajduje się nie tylko niewielkie koszty zużycia energii elektrycznej, ale także usunięcie grzybów, pleśni i uporczywego zapachu stęchlizny. Ponadto wszelkie środki chemiczne staną się całkowicie zbędne. Nawet po przeprowadzeniu elektroosmozy nie są potrzebne żadne prace remontowe, ani czyszczenie ścian oraz sufitów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *