Elementy konstrukcyjne zapewniający szybki i bezpieczny montaż

Elementy wykorzystywane przy wznoszeniu rożnych konstrukcji wsporczych powinny być wytrzymałe i solidne. W wielu przypadkach okazuje się, że tradycyjne szyny montażowe nie wystarczą do zapewnienia pożądanej trwałości i stabilności. Z tego względu warto sięgać po produkty, wyróżniają się dużą uniwersalnością i dają ogromne możliwości pod względem swobody zastosowań. Nie bez znaczenia pozostaje również szybkość i bezpieczeństwo samego montażu.

Nowoczesne profile montażowe

Konstrukcje wsporcze bardzo często narażone są na duże obciążenia, co w wielu sytuacjach uniemożliwia korzystanie ze standardowych rozwiązań. W takim przypadku najlepszym wyjściem będą profile montażowe o budowie zamkniętej, które wyróżniają się optymalną wytrzymałością na ścinanie i skręcanie. Pojedynczy element takiego systemu jest w stanie utrzymać ciężar znacznie większy, niż zwykła szyna montażowa. Produkty tego typu mogą być dzięki temu stosowane w konstrukcjach, które są narażone na utratę bezpieczeństwa i stabilności pod wpływem średnich i dużych obciążeń. Dodatkowym usprawnieniem jest fakt, że takie elementy zostały ocynkowane ogniowo. Zabieg ten zwiększa trwałość profili montażowych, zabezpieczając je przed działaniem korozji.

Wytrzymałość potwierdzona badaniami

W konstrukcjach wsporczych zawsze powinna być stosowana szyna montażowa od producenta gwarantującego wysoką jakość swoich wyrobów. Pod tym względem bardzo korzystnie wypadają elementy systemu siFramo, które można znaleźć w ofercie firmy Sikla. Tego rodzaju system szyn montażowych charakteryzuje się optymalną wytrzymałością, co potwierdzają liczne testy i badania realizowane przez niezależnych wykonawców. Jakość poszczególnych produktów potwierdzają najważniejsze certyfikaty i znaki jakości, które dowodzą bezpieczeństwa stosowania. Wszystkie szyny montażowe w tym systemie maja odpowiedni współczynnik bezwładności, moment skrętu czy przekrój poprzeczny, co pozwala na wykorzystanie ich w wielu zastosowaniach.

Kompleksowe możliwości montażowe

Producent szyn montażowych siFramo zadbał o to, aby cały system był odpowiednio elastyczny. Profile te pozwalają na tworzenie praktycznie dowolnych konstrukcji, co w dużej mierze wynika z zamkniętej budowy elementów. Nie tylko podnosi ona wytrzymałość na skręcanie, ale również powala na bardzo swobodne przyłączanie komponentów ze wszystkich stron i bez żadnych ograniczeń. Ze względu na użycie specjalnych wkrętów kształtowych i odpowiedni wzór otworów, poszczególne części można łączyć bezstopniowo i jednocześnie uzyskać efekt łączenia kształtowego. Takie rozwiązanie montażowe sprawia, że zgniot dodatkowo wzmacnia materiał. Połączenia gwintowe da się tez bez trudu rozkręcić, a w razie potrzeby ponownie skręcić.

Zróżnicowany wybór

Dużą zaletą tych elementów montażowych jest dostępność kilku wariantów, przeznaczonych do wykorzystania w konstrukcjach z mniejszym, średnim lub dużym obciążeniem. Produkty należące do systemu sprawdzają się przy budowie rozmaitych powierzchni poziomych i pionowych, gwarantując im wysoką stabilność. Profile montażowe tego typu nadają się do stawiania, kotwienia oraz mocowania do innych stalowych konstrukcji, do czego służą dedykowane elementy łączące. System siFramo niweluje też konieczność spawania celem zwiększenia stabilności. Jego elementy pozwalają bowiem na tworzenie konstrukcji wsporczych z użyciem wkrętów kształtowych. Ze względu na wyjątkowo przejrzyste zasady łączenia profili, prace przebiegają szybko i łatwo. System jest też prosty i przystępny w modyfikacji, która można przeprowadzić zależnie od koncepcji czy sytuacji. Wszystko to przekłada się na kompleksowe zastosowanie produktów, np. przy mocowaniu podpór dachowych, instalacji technologicznych i przeciwpożarowych czy konstrukcji wsporczych pod zbiorniki lub urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *