Drewno konstrukcyjne i więźba dachowa – budowa dachu

  • Budowa
wieźba dachowa

Swoim klientom oferujemy drewno konstrukcyjne, które produkowane jest zgodnie z normą konstrukcyjną z najwyższych jakościowo materiałów. Drewno to ma szerokie zastosowanie w budownictwie oraz przemyśle. 

Drewno konstrukcyjne swe zastosowanie znajduje w:

  • budownictwie szkieletowym,
  • drewno do konstrukcji ścian,
  • drewno do konstrukcji więźby dachowej,
  • legary pod deski podłogowe.

Oferowane przez nas drewno konstrukcyjne wyróżnia przede wszystkim certyfikowane drewno, drewno suszone komorowo oraz różne długości drewna konstrukcyjnego. Dzięki temu nasza oferta cieszy się ogromną popularnością, a klienci, którzy z tej oferty skorzystają mają pewność, że drewno konstrukcyjne będzie posiadać unikalne właściwości. Drewno konstrukcyjne, które oferujemy poddawane jest odpowiednim procesom technologicznym, dzięki czemu jest bardzo trwałe i można je wszechstronnie wykorzystywać. Swoim klientom zawsze oferujemy tylko i wyłącznie drewno konstrukcyjne, które uprzednio zostało poddane odpowiedniej obróbce, która zwiększa jego funkcjonalność i odporność na różne czynniki atmosferyczne i mechaniczne. 

drewniana konstrukcja dachu

Więźba dachowa to szkielet dachu

Więźba dachowa to szkielet dachu wykonany z drewna, na którym później jest montowane pokrycie dachowe. Więźba dachowa składa się z poszczególnych części: krokwi, więzarów – czyli tzw. jętek, płatew, kleszczy, słupów, zastrzałów, wieńców i murłat. Zwykła więźba dachowa zbudowana jest z od kilku do kilkunastu krokwi, które wzmocnione są poprzecznymi belkami, czyli jętkami. Pomiędzy krokwiami układa się łaty, zazwyczaj są to bardzo wąskie deski. Bezpośrednio na nich zostaną później ułożone dachówki. Wyróżniamy więźby krokwiowe, najprostsze konstrukcje dachowe, mogą być stosowane wtedy, gdy rozpiętość ścian zewnętrznych nie przekracza 6 m, a kąt nachylenia dachu ma od 40 do 60 stopni, więźby jętkowe, zwykle stosowane tam, gdzie rozpiętość pomiędzy ścianami zewnętrznymi  jest  większa niż 6 m, a także więźby płatwiowo-kleszczowe, stosowane tam, gdzie rozpiętość dachu nie przekracza 12 m. W ostatnim przypadku podporami dla krokwi nie są tylko murłaty, ale także płatwie pośrednie, które podpierają krokwie w połowie rozpiętości.

wełna mineralna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *