5 polecanych zastosowań podnośnika teleskopowego

Czy Twoja firma potrzebuje podnośnika teleskopowego? Zanim odpowiesz przecząco, sprawdź, jak wiele zastosowań ma to praktyczne urządzenie. Można je wykorzystać nie tylko do prac remontowych na wysokościach czy naprawy oświetlenia ulicznego. Poznaj 5 najpopularniejszych zastosowań podnośnika teleskopowego!

  1. Prace budowlane i remontowe

Place budowy i tereny prac remontowych to miejsca, w których najczęściej spotyka się podnośniki teleskopowe spalinowe. Odpowiednio dobrany podnośnik jest w stanie skutecznie zastąpić dźwig, zwłaszcza na niewielkich budowach. Może on służyć nie tylko do transportu pracowników na wyższe piętra, ale także do przewożenia lżejszych towarów. Będzie niezastąpiony również w gotowych budynkach – z kosza podnośnika można łatwo wykonywać wiele prac: malowanie elewacji, montaż i naprawę urządzeń wentylacyjnych czy klimatyzacyjnych itp.

Usuwanie usterek w niedostępnych miejscach fabryk czy zakładów produkcyjnych wymaga precyzyjnego dotarcia bezpośrednio z kosza podnośnika teleskopowego.

  1. Pielęgnacja terenów zielonych

Profesjonaliści w dziedzinie pielęgnacji zieleni nie ograniczają się do wykorzystywania drabin czy podestów. Gdy w grę wchodzi przycinanie gałęzi drzew czy usuwanie jemioły z wyżej położonych fragmentów, pomóc może tylko podnośnik teleskopowy. Jego konstrukcja pozwala na wysunięcie kosza na dużą odległość i ustawienie pojazdu w pewnej odległości od drzewa, dzięki czemu jest ono w pełni bezpieczne.

  1. Usuwanie szkód po wichurach i burzach

Niewielkie podnośniki teleskopowe spalinowe lub elektryczne są w stanie szybko i skutecznie dotrzeć w miejsca, gdzie trzeba zniwelować szkody poczynione przez burzę lub wichurę: usunąć połamane gałęzie i luźne dachówki czy naprawić zerwane przewody.

  1. Mycie okien i elewacji budynków

Firmy, które zajmują się profesjonalnym myciem okien lub czyszczeniem elewacji, korzystają z kilku rozwiązań: pracownicy mogą być przymocowani do lin uprzężami, pracować na podeście wiszącym lub wykonywać swoje zadania z kosza podnośnika teleskopowego.

Korzystanie z podnośnika pozwala im szybciej przystąpić do pracy – urządzenia nie trzeba mocować na dachu, jak ma to miejsce w przypadku innych sposobów. Wystarczy zaparkować nim w pobliżu budynku i wysunąć kosz na odpowiednią wysokość.

  1. Obsługa magazynów wysokiego składowania

Choć w magazynach najczęściej stosuje się wózki widłowe, to w przypadku wyżej położonych półek mogą one nie wystarczyć. Podnośniki teleskopowe elektryczne mają znacznie większy zasięg i są w stanie obsługiwać regały w magazynach wysokiego składowania. Napęd elektryczny zapewnia bezpieczeństwo pracownikom – podczas pracy takiego wózka do powietrza nie przedostają się żadne spaliny.

Warto poszukać podnośnika teleskopowego na sprzedaż także wówczas, gdy Twoi pracownicy potrzebują łatwego dostępu do półek magazynowych lub maszyn produkcyjnych. Korzystając z kosza podnośnika, mogą łatwo dostać się na odpowiednie miejsce, aby zająć się porządkami lub wykonać niezbędne naprawy.

Jaki podnośnik teleskopowy najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie?

Wśród polecanych zastosowań podnośnika teleskopowego znalazłeś takie, które pasują do charakteru Twojej firmy? Zanim zdecydujesz się na zakup urządzenia, sprawdź, jaki rodzaj podnośnika będzie najlepszy w Twoim przypadku.

  • Podnośniki teleskopowe elektryczne – to ciche, wydajne i szybkie urządzenia, które nie emitują spalin – dzięki temu można bezpiecznie korzystać z nich w pomieszczeniach.
  • Podnośniki teleskopowe spalinowe – tu sytuacja jest odwrotna – ze względu na emitowane spaliny nie nadają one się do stosowania wewnątrz, za to doskonale sprawdzają się w magazynach zewnętrznych. Są odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne i dobrze radzą sobie w nierównym terenie.
  • Podnośnik teleskopowy, teleskopowo–przegubowy czy przegubowy? Zaletą podnośników teleskopowych jest wyższa prędkość podnoszenia kosza, takie urządzenia lepiej sprawdzą się także podczas pracy na bardzo dużych wysokościach. Podnośnik przegubowy będzie z kolei niezastąpiony w sytuacji, gdy nie ma możliwości zaparkowania w pobliżu miejsca wykonywania prac – jego konstrukcja pozwala swobodnie omijać wysoko położone przeszkody.

Gdzie znaleźć podnośnik teleskopowy w cenie odpowiadającej budżetowi Twojej firmy? Sprawdź podnośniki teleskopowe w Gizo i wybierz dla siebie jeden z nowych lub używanych modeli!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *